האקדמיה ליזמותוחממת הנוער

מתוך הבנה שיזמות אינה עוד מקצוע תיאורטי נלמד אלא אופן חשיבה, התנהלות ודרך חיים, הקמנו את האקדמיה ליזמות המספקת לתלמידים כלים לפיתוח יצירתיות, חשיבה עצמית, סימון מטרות והוצאתן אל הפועל במסגרת עבודה על פרוייקטים אמיתיים עם חברות היי-טק ובליווי אנשי מקצוע מתחום היזמות הגלובלית.

פיתוח יכולות ומיומנויות יזמיות מפתחות מגוון כישורי חיים וכלים מעשיים החיוניים לעתידם ולהצלחתם של התלמידים בעולם של חוסר ודאות ושינויים תכופים. התכנים ומסלולי הלימוד מבוססים על ידע ופרקטיקות מובילות בעולם היזמות הגלובלי.


אקוסיסטםוחוויות העולם האמיתי

תחום היזמות מספק קרקע פוריה ליצירת חיבורים ושיתופי פעולה ייחודיים מסוגם בין רשת אמית לגופים שונים בתעשייה, חברות ותאגידים מסחריים, חברות סטארט-אפ, גופי מחקר ופיתוח, גופי רפואה, מוסדות אקדמיים ועוד. גופים אלה לוקחים חלק פעיל בפעילות הלימודית המגוונת לאורך השנה ושיתופי פעולה אלה מאפשרים לתלמידים לעבוד על פרוייקטים מעשיים בעולם האמיתי בליווי מנטורים ואנשי מקצוע מובילים, ממגוון תחומי היזמות בארץ ובעולם.

קמפוס יזמות ראשי ברעננה-האקדמיה ליזמות, חממת הנוער ומרכז מו"פ

מתחם היזמות והחדשנות הראשי של רשת אמית מקדם את החזון והתפיסה הרשתית החדשנית בתחום היזמות והאקוסיסטם. בקמפוס ברעננה פועלת האקדמיה ליזמות וחממת הנוער של הרשת אשר מקדמת תוכניות ייחודיות המבוססות על פרקטיקות מובילות בעולם ותוכניות המבוססות על שיתופי פעולה עם חברות ואנשי מפתח מהאקוסיסטם המקומי והגלובלי.

במתחם ייחודי וראשון מסוגו בארץ מקודמת תפיסת “הייטק בבית הספר”, המאפשרת ליזמים ואנשי מקצוע מתעשיית ההייטק לפעול באופן קבוע במתחם עצמו ולעבוד בשיתוף פעולה יחד עם צוות המורים ותלמידי האקדמיה, על פרוייקטים חדשניים משותפים.

האקדמיה ליזמות, אליה מגיעות קבוצות מורים ותלמידי הרשת מכל רחבי הארץ, מובילה תהליכי מו”פ בחללים שונים, כולל Makerspace חדשני, מבוססת על מימוש אקוסיסטם כתפיסה חינוכית פורצת דרך להקניית מיומנויות וכלים חיוניים לעתידם האישי, המקצועי והכלכלי של התלמידים.

מרכז EdUp עכו-מרכז חדשנות ויזמות בצפון

Ed-Up הינו מרכז היזמות החדשני של רשת אמית בצפון הארץ הפועל בתוך הקמפוס של ביה”ס אמית קנדי בעכו. מטרת המרכז לקדם יוזמות חינוכיות מתקדמות המכשירות את תלמידי הרשת ומקנות להם ידע, כלים ומיומנויות המותאמים לאתגרי המאה ה-21.
המרכז משרת את כל תלמידים וצוותי ההוראה במוסדות החינוך הצפוניים של הרשת תוך שיתוף פעולה עם חברות הייטק יזמיות הממוקמות ופועלות מתוך מתחם האקוסיסטם הצפוני.

במסגרת המתחם פועלות יוזמות חינוכיות חדשניות המובלות בחלקן על ידי יזמים חיצוניים ובחלקן על ידי יזמים מתוך הרשת וביה”ס עצמו. בנוסף מתקיימים במתחם שיעורים ופעילויות מבוססי פדגוגיה מוכוונת עתיד, המביאים לידי ביטוי תפיסות מתקדמות בהוראה כגון: פרסונליזציה, טיפוח יכולת התמודדות עם מצבי אי-ודאות, חשיבה דרך טעויות ועוד.

חניה לנכים
ParkWatch – פתרון לבעיית חניות הנכים

אפליקציה אשר מספקת מענה לבעיית חניות הנכים. הפתרון יאפשר באמצעות זיהוי ברקוד לבדוק האם כלי רכב בחניית נכים מורשה לחנות בה ובמידה והרכב אינו מורשה, המידע ידווח ישירות לרשויות.

קרא עוד >
COMY – גישה לידע רלוונטי אשר קיים בעולם העסקי/מסחרי

המחבר בין חברות ומתנדבים בתעשיית ההייטק לתלמידים, בתי ספר ועמותות. חברות ומתנדבים יחוברו באופן דיגיטלי ונגיש לצרכים בעלי אוריינטציה טכנולוגית של עמותות ותלמידים, לדוגמא, יכולות טכנולוגיות שונות, שיווק דיגיטלי וכדומה.

קרא עוד >
ResQfly – מענה לכוחות חילוץ בשטח בזמן אמת

ResQfly מספק מענה קריטי לכוחות חילוץ בשטח בזמן אמת לפצועים בשטח. על ידי פתרון של צמיד אשר מספק נתוני מיקום ומדדים רפואיים בשילוב עם ורחפן אשר יאתר את עונד הצמיד הזקוק לסיוע ואשר יעביר נתונים בזמן אמת.

קרא עוד >
Blindle – ספר אלקטרוני לעיוורים – בכתב ברייל

ספרי קריאה לאוכלוסיית קצרי ראייה ועיוורים שוקלים פי 5 מספרי קריאה רגילים וכן, ספרים רבים לא זמינים בכתב ברייל. המיזם הוא ספר אלקטרוני לעיוורים – בכתב ברייל.

קרא עוד >
חבורת אקוסטארפ מאמית איתן מעלה אדומים, ביקרו במרכז היזמות והחדשנות באוניברסיטה העברית ובחברת ביו-האוס בהדסה עין כרם
קרא עוד >

כתבות שיעניינו אותךבנושא האקדמיה ליזמות

“כשאתה עומד במקום, אתה בעצם הולך אחורה”. אנחנו ברשת אמית מבינים שבעולם תזזיתי המשתנה בקצב מסחרר אסור לנו לעמוד במקום ואנחנו חייבים להתאים את החשיבה, התכנים, שיטות ודרכי הלימוד ואפילו את הסביבה הפיזית הלימודית לדור העתיד הצעיר שהינו אנרגטי, חסר סבלנות ובעל סף גירוי גבוה. איך עומדים בקצב שלהם ומביאים אותם להישגים? כנסו ותגלו:

כל הכתבות