אקדמיה למדעים

לימודי מדעים בחטיבה באמצעות קורסים חווייתיים ויישומיים, הם הזדמנות לפיתוח חשיבה מדעית וסקרנות אינטלקטואלית.
עיסוק בנושאים עדכניים כמו טכנולוגיה, רפואה, חלל, סביבה ועוד, מזמנים עבורם חיבור בלתי אמצעי לעולם המדע על פלאיו.
למידה מתוך בחירה אישית, מעודדת מעורבות פעילה.
כך מתהווה זיקה עמוקה בין הלומדים לתהליכי החקר המדעי, המעצימה בהם מיומנויות רלוונטיות להמשך דרכם, ומציתה השראה לתרום לעולם דרך מצוינות מדעית.

יום ראשון
כיתות  ז’, ח’, ט’

ממתקים וגנים

הקורס יחקור כיצד הטעם המתוק מושך אותנו אל סוגי מזון מסוימים וכיצד גנים מסוימים קשורים לצריכת יתר של סוכרים. נלמד על הגנים המשפיעים על קליטת גלוקוז בגוף ועל הסיכון לסוכרת. בקורס נבין סביר מדוע המתוקים כל כך מושכים מבחינה גנטית!

שלום AI

בואו להכיר את הטכנולוגיה שעתידה לשנות את חיינו – בינה מלאכותית! הקורס יסקור את התפתחות תחום הבינה המלאכותית, נלמד על אלגוריתמים מתקדמים המאפשרים למחשבים ללמוד ולקבל החלטות. נכיר טכנולוגיות מבוססות בינה מלאכותית ויישומים של כלי בינה מלאכותית.

סופר קוד- עולם משחקי המחשב

רוצים לפתח משחק מחשב משלכם? הקורס יעסוק בעולם תכנות המשחקים, נכיר את הטכנולוגיות והכלים השונים לפיתוח משחקים כמו מנועי משחק וסביבות פיתוח. נלמד מושגים כמו אינטליגנציה מלאכותית, גרפיקה ממוחשבת ואנימציה במשחקים. נתכנת בעצמנו מיני-משחקים תוך הבנת מושגים כמו אלגוריתם וקוד .

לבלבל את המוח

בואו לצלול לעולם המסתורי של המוח והחושים! נכיר את מבנה המוח ונבין כיצד הוא מעבד מידע חושי ממערכת הראייה, השמיעה, המישוש ועוד. נחקור כיצד המוח יוצר תפיסה של המציאות סביבנו ומהי חשיבה. נלמד על הקשר בין המוח לבין שאר מערכות הגוף. הקורס יכלול ניסויים מרתקים בהם נבדוק את תפיסת המציאות שלנו דרך החושים השונים.
brain

סודות מבית החולים

רוצים להציץ לעולם המסתורי של הרפואה? הקורס יחשוף בפניכם כיצד התפתחו טכנולוגיות רפואיות מתקדמות המאפשרות אבחון וטיפול במחלות. נלמד על המכשור הרפואי החדיש, נכיר טיפולים פורצי דרך כמו ננו-רובוטים, תרופות ביולוגיות ועוד. שמי מוריה ובקרוב אסיים את לימודי הרפואה . אשתף באתגרים ודילמות בתחום.
rputv

תזונה וכושר

רוצים להרגיש טוב יותר ולשפר את הכושר? בואו ללמוד איך! הקורס יכלול הרצאות על עקרונות התזונה הבריאה וסוגי המזון המומלצים לספורטאים. נלמד על קשרי הגומלין בין מערכת העיכול, מערכת הדם ומערכת הנשימה וכיצד הן תורמות יחד לביצועים הגופניים.
כושר

ישראל אימפריה בחלל

בקורס נחשוף את תכנית החלל הלאומית הישראלית. נלמד על לווייני הריגול והתקשורת שישראל שיגרה בעבר ועל תכניות העתיד לשיגור חלליות בין-כוכביות. נסקור את החזון, האתגרים וההזדמנויות הטמונים בכיבוש החלל עבור ישראל.
שמי אריאל גומז, מהbדס בכיר בפרוייקט חללית בראשית, הצטרפו אלי.
חלל