ישיבת אמית נחשון

אקדמיה היברידית – ישיבת אמית נחשון

האקדמיה ההיברידית שלנו, היא חלק טבעי בלמידה בקח”ל , שכן אין רק דרך אחת ללמוד.
הלמידה ההיברידית מאפשרת לרכוש מיומנויות שיכשירו אתכם לעצמאות, אחריות ויכולת התנהלות עצמאית כפי שהחיים מתנהלים

חטיבת ביניים, ז'-ט'

מצוינות מדעית טכנולוגית

מצויינות STEM

תהליך למידה רב-תחומי בין מקצועות הליבה במדעים המבוסס על ההבנה שאין באמת הפרדה דיסציפלינרית בין המקצועות השונים. מטרת הלמידה בגישת STEM היא שכלל התלמידים יהיו מסוגלים לתפקד כאזרחי העתיד בהצלחה בעולם מתפתח טכנולוגית

Data analysis / ד"ר כורם סלקמן ענב

חשבתם פעם שהקבלה על הפיצה שקניתם היא מקור מידע? rיודעים מה הקשר של רשתות חברתיות לפייק ניוז?
ומהי טביעת הרגל הדיגיטלית שלך? ואיך היא בכלל משפיעה על חייך? כל אלה, ועוד הרבה, הם נושאים הקשורים לחקר וניתוח של מידע. אנחנו לומדים כיצד לאסוף ולנתח נתונים, כיצד להציג אותם ולמצוא קשר ביניהם במטרה לקבל החלטות על בסיס הנתונים השונים.
בימינו, בכל תחומי החיים והעבודות השונות מבוקשים א/נשים מקצוענים שיבצעו את זה!
לכן, מקצוע העתיד הוא Data analysis בלמידה השמה דגש על חשיבה עצמאית וביקורתית, יצירתיות, למידה שיתופית ועוד. כל זאת בליווי אישי ומותאם. 

אל החלל ומעבר לו / אלי מילר

מה יש בחלל? מה קורה בתוך חור שחור? והאם בעתיד נוכל להתגורר על מאדים? גלו איתנו עולמות רחוקים במסע אל החלל ומעבר לו! כשמביטים לשמיים במהלך הלילה קשה שלא לחשוב או לתהות: מה בדיוק קורה שם
למעלה, באותו מקום מסתורי המכונה “החלל החיצון”? מיליונים חלמו להגיע לשם אך רק מעטים עשו זאת.
ואם לא להגיע לחלל, אז לפחות לחקור אותו. איך אפשר לעשות זאת? ומי עושה את זה?
בקורס המקוון הזה נברר איך מגלים כוכבי לכת רחוקים, מה קורה בתוך שמשות ואיפה כדאי לחפש חיים תבוניים (מישהו אמר חייזרים?). בנוסף נצלול לתוך חור שחור ונגלה מה הקשר בינו לבין ספגטי. 

שער לפיזיקה / מיכל בונר

אבל כולם יודעים שזה נכון“- שער לפיזיקה
המדען הדגול אייזק ניוטון ניסח היטב את הרעיון הזה במכתב ששלח לעמיתו ויריבו רוברט הוק )Hooke” :)אם הרחקתי ראות יותר מאחרים, אין זאת אלא מפני שעמדתי על כתפי ענקים”. הקונצנזוס המדעי מבוסס על עבודותיהם של מדענים רבים, המשתלבות יחד ליצירת בסיס איתן שהמדע מבוסס במידה רבה על הסכמות – כשמצטבר מספיק מידע שמבסס אותה, תיאוריה הופכת לקונצנזוס ונחשבת אמת. אבל לפעמים הקונצנזוס הזה
הופך מברכה לסכנה הפרויקט המדעי בימינו שואף להרחבת גבולות הידע האנושי.
ניתן לדמות את המדענים
לפועלי בניין שמשתפים פעולה בבניית מגדל גבוה, וכל אחד מהם מוסיף בתורו עוד קרש ועוד לבנה למבנה. ככל שמצטבר הידע בתחום מסוים, המגדל שלם ויציב יותר, ואפשר יותר ויותר להסתמך עליו לחקר תחומים אחרים ולחשיפת תגליות חדשות. כשמצטברות מספיק ראיות לנכונותה, תיאוריה נחשבת לאמת מדעית, ויידרשו ראיות כבדות משקל כדי לערער אותה.
מוזמנים להיכנס לשער

מצוינות מתמטית

מצויינות מתמטית / יפה בן שבת

האם אפשר להשתמש בציורים בשביל לפתור בעיות מתמטיות? איך בכלל מוכיחים שמשפט הוא נכון? איך מחשבים משתמשים במתמטיקה, ובמה הם שונים מבני אדם?
ולמה בכל מקום שמגיעים אליו פוגשים פרקטלים, את סדרת פיבונאצ’י ואת המספר פאי?

יפה בן שבת

מצוינות מדעית

ביו-רפואה

תכנית ייחודית של מכון ויצמן, בה נחקור סוגיות במדעי הרפואה – נחקור תוצאות של בדיקות, ננתח נתונים ממחקרים אמיתיים, נאבחן מחלות, נלמד על תרופות ועוד. נראה איך מתמטיקה פשוטה מסייעת להגיע לפתרונות ביורפואיים, בדיוק כמו בעולם האמיתי. בעזרת הידע שנצבור נעורר את המודעות של הסובבים אותנו לשמירה על בריאותם.