קהילת תורת חיים מרכז התחילה לפעום בתחילת חורף תשע”ח.
11 מובילים ומובילות בבתי חינוך מרחובות עד רעננה, מקדומים ועד תל אביב.
מתכנסים לשוח בשדה החינוך פעם בחודש, בסוגיות רלוונטיות לחינוך היהודי דתי, לחשיבה על הזהות ועוד היבטים חינוכיים.

בתחילה המפגשים היו בגוגיה, והשנה לאחר שהתגבשנו בחשיבה, בעשיה והתחלנו לפעום בבתי החינוך, אנו נפגשים כל פעם בבית חינוך אחר, מתוך מטרה לחזק את החברים שלנו, ובכדי לגבש ולהיות שותפים יחד במהפיכה החינוכית בחיי התורה.
יצוין שבמשך הזמן הולכים ונרקמים קשרים בין החברים בקבוצה בעזרה, בהדדיות והעברת שיעורים משותפים, בבחינת “לכו והתפרנסו זה מזה”.

בבתי החינוך בקהילת מרכז ראינו איך מחברים תורה מתוך בחירה, מתוך הצמחת המורים, מתוך חשיבה על המקום ממנו בא התלמיד, דרכי הלימוד, מצוינות ועוד.

המפגש בבתי החינוך מרגש כל פעם מחדש, לשמוע מורים שמדברים בלהט על העשיה שלהם והרצון להעניק ולשנות את היחס ללימודי הקודש. בנוסף משמח לראות תלמידים ותלמידות שלומדים מתוך רגש, מהנעה עצמית, ששמים לב להתרחשויות, וגם שיודעים לומר מה חסר בעשיה מעודדים אותנו להמשיך בהתרגשות.

המפגש ראשון היה במכינה הקדם צבאית בפתח תקווה שם ראינו איך תוך זמן קצר הופכים נערים פאסיבים ואנשים פעילים המאמינים בעצמם, שמתאמצים והופכים את העולם הרוחני שלהם למשמעותי, מסודר, ועם מוטיבציה להמשיך ולגדול בעולם תורני. התפיסה המרכזית היא לגדול מתוך דרישה לתיקון המידות הן של התלמיד והן של הצוות.

באמי”ת רננים רעננה – כל שתי שכבות זוכות ליחס של מובילות רוחנית, לימודי רשות ובית מדרש יחד עם עוד פעילויות, תוך הקמת בית מדרש פיזי בלב בית החינוך, כל אלו מתחילים לרקום עור וגידים בזכות הנהלה המחוברת למוביל תורת חיים.

באולפנת אמי”ת להבה קדומים – תוכניות רבות סביב זהות ואמונה. שבאים לידי ביטוי בתוכניות שונות כגון:לימוד “כנפי רוח” מתוך בחירה, לימודי רשות, ביקור במקומות עם זהות שונה, בית מדרש מורים, לימוד תורה בסרטונים, והנהלה שמגויסת במלוא המרץ להשפיע תורת חיים.

בית ספר יסודי אמי”ת נועם רעננה, שבזכות שיתוף פעולה של מנהלת עם מוביל תורת חיים נוצר שיח ולימוד מיוחד חוצה שכבות, לימוד מעמיק שנותן ביטוי למיומנויות שונות, קשר עם הבית, ומקום חשוב להצמחת מורים גם בזכות משוב מהתלמידים.

החברים בקהילה:

אבינעם אל מגור – מנחה
משה לוי- מנחה
בת-אל קוסובסקי – אולפנת אמי”ת להבה קדומים
אביבית אדרי- תיכון ראשית אמי”ת בנות ת”א
צופיה שטרסברג-  אמי”ת בנות רחובות
הרב צבי קורן- אמי”ת רננים רעננה
חנן הראל הכהן- אמי”ת נעם כפר בתיה
אבי שיש- אמי”ת המר רחובות
צדוק דמרי- אמי”ת אלירז פתח תקווה
נדב דעי-אמית חברותא רעננה
משה קוסטה- אמי”ת מכינה פ”ת
שמעון גולדמן- אמי”ת חומ”ש כפר בתיה
אחיה פרינס- מל”ת

התחל/י לכתוב , בסיום הקש על מקש Enter לביצוע החיפוש