רשת אמי"ת מזמינה לתחרות יצירה תורנית ארצית
רשת אמי"ת מזמינה לתחרות יצירה תורנית ארצית
רשת אמי"ת מזמינה לתחרות יצירה תורנית ארצית
רשת אמי"ת מזמינה לתחרות יצירה תורנית ארצית
רשת אמי"ת מזמינה לתחרות יצירה תורנית ארצית
רשת אמי"ת מזמינה לתחרות יצירה תורנית ארצית

עבודות זוכות תשפ”ג

הזוכה בתחרות היצירה התורנית של רשת אמית והחמ”ד: אלעד יניר, תלמיד אמית בר אילןפ”ת
אלעד יניר, תלמיד בית החינוך אמית בר אילן פתח תקווה, זכה במקום הראשון בתחרות יצירה תורנית במסלול הלכה מטעם משרד החינוך ורשת אמית.
תחרות היצירה התורנית שמתקיימת זו השנה השמינית, עמדה השנה בסימן ‘ואני תפילתי’. כ-125 תלמידים נרשמו מכל רחבי הארץ הגישו כ-80 עבודות מרתקות ומעניינות.
תלמידים ותלמידות מכיתות ז’-י”ב מכלל בתי הספר בארץ, הוזמנו להשקיע מזמנם ומכישוריהם ביצירה ובכתיבה ובכך להעמיק את תפיסתם האמונית את היכרותם עם עולם ההלכה ולהתחבר לעולם הקודש מתוך מרחבי הנפש והיצירה.
בטקס הסיום ברכו הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת ושוש נגר, ראשת החמ”ד שברכה את התלמידים על עמלם והיצירות המופלאות. כל תלמיד ומורה המלווה קיבלו תעודה ופרס כספי על המחשבה והמאמץ והיצירה.
חבר השופטים הורכב מבחירי החמ”ד; הרב יהודה זולדן מפקח מרכז על הוראת תלמוד תושבע”פ בחינוך הדתי שמלווה את המיזם מראשיתו, הרב יוחאי רודיק מפמ”ר מחשבת ישראל בחינוך הדתי, חניתה לרנר מדריכה ארצית של ספרות בחמ”ד.
יצירתו התורנית של יניר, שזכה בתחרות במקום הראשון במסלול הלכה זו השנה השניה, עסקה בנושא מינוי נכרי למשרות ציבוריות במדינת ישראל, לאחר שחקר וליבן את הסוגיות לעומקן והעלה את הדברים על הכתב.
הזוכה אלעד יניר: “בימינו, בעקבות תקומת ישראל התעורר צורך בדיון הלכתי מעמיק בסוגיות שבהן גדולי ישראל בדורות הקודמים לא התעסקו מפאת היותן שייכות לדור הגאולה. המאמר חוקר אודות הדרך ההלכתית למינויים של לא יהודים לתפקידים ציבוריים במדינה יהודית. היה לי מאוד מהנה לכתוב את העבודה ולחקור אודות הנושא”.
נריה כהן, מנהל בית החינוך אמית בר אילן פתח תקוה: “תחום תורת חיים באמית בר אילן פ”ת בהובלתו של הרב טל לוי מקדם מצוינות בקודש הן ברמת הקהילה כולה והן ברמת היחיד. אנחנו גאים מאוד בתלמידנו אלעד יניר אשר לצד היצירה והכתיבה התורנית האישית, שותף ליוזמות ציבוריות רבות בקידום תחום הקודש בבית הספר”.
כפיר דוד לביא, רכז התחרות יצירה תורנית ברשת אמית: “היה מרגש שמח ומלמד בעיקר מחבר אל אבינו שבשמים. תודה לה יתברך על המיזם המדהים! תודה לכל העוסקים במלאכה כדי להפיץ עוד אור בעולם”.