תורת חיים >

מה לגבי לימודי מקצועות הקודש בכיתה? תנך? תורה שבעל פה ומחשבת ישראל?

בכל אחד מהתחומים האלו אנו מפתחים מודלים פדגוגים שעושים שימוש בכלים מעולמות הפדגוגיה החדשנית לטובת לימוד איכותי ומעמיק בתחומי התורה השונים.
אנחנו מאמינים בערכים הקדושים של תורתנו, ערכי נצח שיונקים מאבות אבותינו, שעומדים איתנים במבחני הזמן והאופנות התרבותיות והפדגוגיות השונות, אך על מנת להנחיל אותם חשוב להשתמש במיטב הכלים שהעולם המודרני מעמיד לרשותינו.
למשל אתם מוזמנים להכנס לכאן ולראות את ההיצע הגדול שאנו מציעים למורים שלנו כשהם באים לבנות מסעות למידה בתנך, המורים עובדים יחד בקהילה מקצועית, וזוכים לקבל כלים באופן מונגש ונעים כדי לבנות עבור התלמידים חווית למידה סוחפת, מעמיקה, חוויתית ומקצועית בתנך.

גם במחשבת ישראל אנחנו פועלים על פיתוח תוכניות חדשניות וממירות בגרות, דיצה שהם מובילת תחום תורת חיים במדרשת אמית מודיעין מספרת על התוכנית הייחודית שפותחה ללימוד תוכנית הלימודים “אמונה וגאולה” – במחשבת ישראל.

תחום לימוד הגמרא נחשב למאתגר במיוחד, צוות מורים איכותי ברשת מוביל מחנכים מקהילות חינוכיות שונות ברשת בפיתוח של מסע למידה לתוך דפי הגמרא. באופן זה התלמידים פוגשים את דפי הגמרא בצורה מגוונת, חוויתית ומעמיקה. אנו מדגישים רכישת מיומנויות של לומד עצמאי שיאפשרו לתלמידים להתמודד בהצלחה והנאה עם לימוד דף גמרא יחד עם הקניית ערכים במהלך הלימוד.

מי השותפים שלנו להובלה?
אנו מקיימים הכשרות מעמיקות עם מחנכי ומורי הרשת, ויחד איתם מפתחים מודלים חדשניים שנועדו לחזק את הרוח והמקצועיות של תחום תורת חיים ברשת, מאות מורים, מנהלים, והורים שותפים לתהליכי ההכשרה השונים בתורת חיים.
מנהיגות היא מילת המפתח בקודש, ולכן אנו משקיעים רבות בפיתוח מובילי תורת חיים בכל קהילה
חינוכית לומדת המעמידה דמות משמעותית שתוביל את תחום הקודש בקרב התלמידים, המורים
וההורים.

ברדוגו שמנהלים את הכשרת מובילי תורת חיים בקהילות דרום ומרכז. ומה לגבי עבודה מול
התלמידים? במיוחד בזמן הקורונה הגענו עד לבתי התלמידים והצענו מגוון עשיר של תכנים איכותיים, משיעור שבועי עם סיון רהב מאיר אליה נכנסים בקביעות מאוד מתלמידות הרשת והמשך בשיעור עם הרב קשתיאל, הרב מאיר ישראל לאו, ובמופעים גדולים לדוגמאת עקיבא תורג’מן ואביתר בנאי.
לסיכום, תורת חיים היא הגשמה של חלום שמורכב מליבותיהם של עשרות אלפי תלמידים, מורים, מנהלים והורים. ועוד רבה הדרך לפנינו…
אתם מוזמנים להגיב ולהצטרף לפעילויות השונות,
כתבו לנו למייל: eladb@amit.org.il – אלעד בר שלום – מוביל תחום תורת חיים במטה אמית