>

אקוסיסטם

נושא היזמות, האקוסיסטם והשותפויות בחינוך הוא חלק משמעותי בתהליך ההתחדשות הפדגוגית. התפיסה מבקשת לפרוץ את גבולות בית הספר כפי שאנו מכירים כיום ולייצר את מערכות הקשרים לעולם האמיתי לדוגמא- תעשייה, הייטק, רפואה ואקדמיה, לחבר ולשתף פעולה בין גורמים שונים מסקטורים ועולמות שונים ולמצוא פתרונות חדשים יש מאין. כל אלו יכולות ומיומנויות משמעותיות לאדם בעולם החדש. התחום מוביל ומסייע לבית הספר לעבור מתפיסה של בית ספר לתפיסה של קהילה חינוכית לומדת, תוך מתן דגש על פתיחת בית הספר לקהילות הסובבות אותם (הורים, בוגרים ושותפים עסקיים, אקדמיה, מגזר שלישי וכו’).

רוח והתנהלות יזמית ופרואקטיבית היא כלי בעל ערך רב לקח”ל כולו, לפרטים בו, לקבוצות השונות והמגוונות בו ולסובבים אותו, והערכים שהיא מביאה עימה יאפשרו לימוד, צמיחה וילוו את הקח”ל בתהליך ההתפתחות והקניית כלים ומיומנויות אשר ילוו את התלמידים להמשך החיים הבוגרים שלהם ולעתידם, וכן ימצבו את הקח”ל כמוביל תהליכי חדשנות משמעותיים רחבי היקף.

תפיסת היזמות, האקוסיסטם והשותפויות מבוססת על ידע ופרקטיקות גלובליות מובילות בעולמות אלו, ומלווה על ידי אנשי מקצוע מומחים של הרשת בתחום.

כתבות נוספותשיעניינו אותך

לכתבות נוספות