הפיזיקאיות ממקיף אמי”ת באר שבע לומדות בשוויץ/ דרום מקומונט

מבאר שבע לקדמת חקר הפיזיקה בעולם: תלמידות מקיף אמי”ת (ע”ש וסרמן) בבאר שבע  נבחרו להשתתף במשלחת תלמידות אמי”ת למרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שוייץ.

אלה כליאורין ודנה אוזלנר, תלמידות כתה יב’ במקיף אמי”ת , חזרו השבוע מסיור לימודי של המשלחת בסרן, בה השתתפו 15 תלמידות אמי”ת מצטיינות מכל רחבי הארץ. את המשלחת ליוו המורות לפיזיקה אפרת ברק-בלאו וחגית בשארי.

סרן הוא פרוייקט לחקר האטום הגדול בעולם ובמרכזו מאיץ החלקיקים בו מתרחש, במעמקי האדמה, המחקר המתקדם ביותר בפיזיקה על ידי מדענים מובילים מרחבי העולם .
בשבוע הלמידה במאיץ, לו קדמו שבועות של הכנה ולמידה, הפיזיקאיות הצעירות נפגשו עם מדענים, סיירו בתוך המאיץ על חלקיו השונים ונחשפו לחזית הידע הפיזיקלי העולמי.

ד”ר רחלה תורג’מן ראש קהילת מורי הפיזיקה ברשת אמי”ת מסבירה כי “על מנת ששבוע הלימודים בסרן יהיה אפקטיבי ערכה הרשת מבדקים אליהן נגשו תלמידות מצטיינות , והמצטיינות שבהן נבחרו למשלחת”.
דנה אוזלנר, ממשתתפות המשלחת: “כשאני משחזרת את כל מה שלמדתי בסרן אני קולטת עד כמה הדברים חשובים . המחקר הנערך שם הוא מה שעוזר לאנושות להתקדם . צעדים מחקריים קטנים שהופכים לממצאים גדולים כמו שמחלקיק קטן כמו היגס יכולים להתפתח דברים ענקיים “.

צוריאל רובינס מנהל אמי”ת ב”ש:

“אנו במקיף מעודדים את כל תלמידינו למצוינות בכל תחום בו יבחרו. המסר לתלמידותינו הוא ברור-  מצוינות היא דרך חיים ואתן יכולות להיות המדעניות המובילות של המחר”.

[icon name=”internet-explorer” class=”” unprefixed_class=””] מבאר שבע לקדמת חקר הפיזיקה בעולם/ באר שבע נט
 
הפיזיקאיות ממקיף אמי”ת באר שבע לומדות בשוויץ/מקומונט דרום

נטו -עכו
מבט מקומי

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
כפתור נגישות פתוח