רשת אמי”ת מחלקת מחשבים ניידים לתלמידים

ברשת אמית הוציאו את המחשבים הניידים מחדרי המחשבים בבית הספר והשאילו לתלמידים. “איך אפשר לבצע למידה מרחוק ללא מחשבים ניידים”
ברשת אמי”ת החליטו להוציא את המחשבים הניידים מבתי הספר ולהשאיל אותם לתלמידים לתקופת הלמידה מרחוק. משבר הקורונה והמעבר ללמידה מרחוק מצריך מחשב לכל תלמיד לפחות לחלק מהשעות שבהן מתבצעת הלמידה מרחוק. מורים בבתי הספר מדווחים על קושי גדול לילדים שאין ברשותם מחשב נייד.
מנכ”ל אמי”ת ד”ר אמנון אלדר מסביר כי כרגע יש בכל בית ספר בארץ עשרות ומאות מחשבים ניידים שמאוחסנים ולא נעשה בהם כל שימוש בשל סגירת בתי הספר. לעומת זאת יש ילדים רבים שלא יכולים ליטול חלק בלמידה מרחוק מכיון שאין להם מחשב בבית או שיש להם מחשב אחד או שניים בבית אבל הרבה ילדים זקוקים לו ולעיתים גם ההורים עובדים איתו. “הצענו לתלמידי הרשת לקבל בהשאלה את המחשבים הניידים למשך התקופה , ללמוד בעזרתם ולהשיבם בסוף משבר הקורונה לבית הספר”
אתי צברי מנהל אמי”ת עכו מספרת כי דווקא בימים הללו כל תלמיד שאין לו מחשב זמין שמאפשר לו להשתתף בשיעורים מרחוק, מתנתק מהלמידה ומהשיגרה שאנחנו מנסים לייצר במציאות המשברית.
אלדר קורא למשרד החינוך ולבתי ספר נוספים להוציא את המחשבים הניידים מבתי הספר ולהשאילם לתלמידים. דווקא עכשיו הערבות ההדדית נדרשת יותר מתמיד. אין הגיון שהמחשבים יהיו באיחסון בבית הספר כשבזמן הזה תלמידים ללא מחשב לא יוכלו להיות שותפים בלמידה.

יש לכם שאלה? פנו אלינו

Related Projects